Aktivity

Jazda za zabudnutého hrdinu – Ride for the forgotten heroes

Myšlienka vznikla ako „potreba“  pre príslušníkov ozbrojených a záchranných zborov k pripomenutiu si „zabudnutých“ hrdinov nielen dnešnej doby. Do tejto celoeurópskej akcie, ktorá sa koná vo viacerých Európskych štátoch za podpory rovnako zmýšľajúcich ľudí sa zapája viacero motoklubov. Kluby majú počas jazdy možnosť prezentovať svoju krajinu,  bezpečnostné a záchranné zložky svojho štátu ako aj samých seba.

Hlavnú časť myšlienky tvorí návšteva, pomoc, pomoc rodine, podpora, vzdanie pocty zabudnutému hrdinovi – príslušníkovi záchranného alebo ozbrojeného zboru, ktorý bol počas výkonu svojej služby zranený alebo zahynul.

dátum najbližšieho konania akcie ako aj foto z nej nájdeš TU

Spomienková jazda hasičom

Dňa 10. mája 2017 sa stala v priestore vojenského letiska v Prešove tragická nehoda vrtuľníka Bell 429 Letky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Pri nehode prišli o život dvaja hasiči Hasičského a záchranného zboru SR plk. in memoriam Radoslav Lacko a kpt. in memoriam Peter Toďor.Túto tragickú udalosť si každoročne pripomíname jazdou a pietnou spomienkou na hasičskej stanici v Prešove.

dátum najbližšieho konania akcie ako aj foto z nej nájdeš TU

Senecká exhibičná rallye

Máš motorku? Máš auto? Je to úplná klasika, alebo veterán? Je to prestavba? Má individuálnu prestavbu? Nádherný lak? Veľa chrómu? Je to cenami ovenčení exemplár?

Ide o stretnutie priaznivcov motorizmu v pomyselnom depe priamo na pešej zóne v meste Senec. Môžte sa prísť ukázať, alebo len pokochať. Stretnutie sa končí hromadným štartom organizovanej kolóny z depa /pešia zóna/ v poobedných hodinách. Trasa organizovanej kolóny  vedie cez mesto Senec a nádherným prostredím okolo Slnečných jazier. Na akciu nie je registrácia, účasť je dobrovoľná a voľná. Vyžaduje sa však disciplína účastníkov, keďže v čase konania je v plnom prúde Letná turistická sezóna. Organizátor si vyhradzuje právo odopretia vjazdu na pešiu zónu na základe výnimky zo vstupu pre účastníkov.

dátum najbližšieho konania akcie ako aj foto z nej nájdeš TU

Dobročinné akcie, podpora mládeže, motorizmu a podobne

Počas roka organizujeme alebo spoluorganizujeme verejné aktivity, ktoré majú charakter dobročinných, preventívnych alebo spomienkových akcií. Tu máme možnosť prezentovať svoju prácu, ukázať krásu motoriek a vykonať niečo užitočné aj vo svojom voľnom čase. Tak isto sa zúčastňujeme na akciách Slovenskej motoscény. Ak si kolega, priateľ klubu, alebo členom obdobného klubu, ktorý dodržiava princípy čistoty smerovania a členstva klubu, srdečne ťa pozývame. Za všetky návrhy budeme vďačný. Radi Vás aj podporíme, dajte nám vedieť.